Milwaukee M18FBS85-202C 85mm 18V 2 x 2.0Ah Li-Ion RedLithium Brushless Cordless Bandsaw
    • 29min Charge Time
    • Max. Cut Depth: 85mm
Battery Technology RedLithium
Blade Length 899 mm
Charge Time 29 min
Cutting Depth Capacity 85 mm
Low Battery Indicator Low Battery Indicator
Manual or Powered Powered
Guarantee 12 Month Atlas Warranty
Model No M18FBS85-202C
Power Supply Cordless
Power Voltage Supply 18 V
Product Depth 394 mm
Product Height 455 mm
Product Type Bandsaw
Product Width 163 mm
Throat Depth 85 mm
Tool Weight with Battery 3.9 kg
FREE DELIVERY!
1
Quick View
MILWAUKEE M18 BH-0 1.9KG 18V LI-ION REDLITHIUM CORDLESS SDS PLUS HAMMER DRILL – UNIT ONLY
Add to basket
FREE DELIVERY!
Picture55
Quick View
RYOBI 18V ONE+ Cordless Reciprocating Saw – RRS1801M (Unit Only)
      • Universal saw for cutting a variety of materials
      • Tool-less blade clamp for quick and easy blade changes
      • Variable speed and brake
      • 22mm stroke length