Milwaukee M18FBS85-202C 85mm 18V 2 x 2.0Ah Li-Ion RedLithium Brushless Cordless Bandsaw
    • 29min Charge Time
    • Max. Cut Depth: 85mm
Battery Technology RedLithium
Blade Length 899 mm
Charge Time 29 min
Cutting Depth Capacity 85 mm
Low Battery Indicator Low Battery Indicator
Manual or Powered Powered
Guarantee 12 Month Atlas Warranty
Model No M18FBS85-202C
Power Supply Cordless
Power Voltage Supply 18 V
Product Depth 394 mm
Product Height 455 mm
Product Type Bandsaw
Product Width 163 mm
Throat Depth 85 mm
Tool Weight with Battery 3.9 kg
FREE DELIVERY!
Milwaukee Circular Saw Bare
Quick View
Milwaukee Circular Saw HD18 CS-0 (Unit Only)
      Add to basket
      FREE DELIVERY!
      1
      Quick View
      RYOBI 18V ONE+ Cordless 16 Gauge Nailer (Bare Tool) R16GN18-140
      As part of the Ryobi 18V ONE+™ system of over 200 cordless tools for the home, garden, automotive, crafting and much more, the Ryobi 18V ONE+™ R16GN18-140 16G Nail Gun is perfect for fixing wood trims, flooring and so much more.
      Add to basket
      1
      RYOBI 18V ONE+ Cordless Hand Vac Floor Kit RHV18F-120
      As part of the Ryobi 18V ONE+™ system of over 200 cordless tools for the home, garden, automotive, crafting and much more, the Ryobi 18V ONE+™ RHV18F-120 Hand Vac with floor care kit is perfect for clearing up spillages and debris in your car, garage, home and so much more!
      MILWAUKEE M18 BH-0 1.9KG 18V LI-ION REDLITHIUM CORDLESS SDS PLUS HAMMER DRILL – UNIT ONLY