Milwaukee M18FBS85-202C 85mm 18V 2 x 2.0Ah Li-Ion RedLithium Brushless Cordless Bandsaw
    • 29min Charge Time
    • Max. Cut Depth: 85mm
Battery Technology RedLithium
Blade Length 899 mm
Charge Time 29 min
Cutting Depth Capacity 85 mm
Low Battery Indicator Low Battery Indicator
Manual or Powered Powered
Guarantee 12 Month Atlas Warranty
Model No M18FBS85-202C
Power Supply Cordless
Power Voltage Supply 18 V
Product Depth 394 mm
Product Height 455 mm
Product Type Bandsaw
Product Width 163 mm
Throat Depth 85 mm
Tool Weight with Battery 3.9 kg
FREE DELIVERY!
Picture55
Quick View
RYOBI 18V ONE+ Cordless Reciprocating Saw – RRS1801M (Unit Only)
      • Universal saw for cutting a variety of materials
      • Tool-less blade clamp for quick and easy blade changes
      • Variable speed and brake
      • 22mm stroke length
      • Anti vibration technology
      • Adjustable shoe increases blade life
Add to basket
1
Quick View
RYOBI 18V ONE+ Cordless Multi Tool RMT18-120
  • As part of the Ryobi ONE+™ system of over 200 cordless tools for the home, garden, automotive, crafting and much more. Ryobi 18V ONE+™ RMT18-120 Multi Tool is perfect for plunge cutting various materials such as wood, laminate, drywall, plastic and capable of a lot more!
Add to basket
FREE DELIVERY!
Milwaukee Circular Saw Bare
Milwaukee Circular Saw HD18 CS-0 (Unit Only)
      1
      MILWAUKEE M12 BDC8-0C 12V LI-ION REDLITHIUM 7.6M CORDLESS SUB-COMPACT DRAIN CLEANER – BARE
      • Lightweight and flexible sub-compact drain cleaner with high performance motor. Includes 8mm spiral for easy access into drain pipes up to 60mm. RedLink overload protection and constant speed electronics deliver performance and durability. Combines benefits of both a hand-held and floor-based drain cleaner in one machine. Works with all Milwaukee M12 batteries. Supplied in a carry case.